«Перевірено на собі»: вебінар 26 січня

10 Січня 2022 17:26

26 січня 2022 року  о 15.00 відбудеться вебінар для громадських активістів із доступу до публічної інформації «Перевірено на собі: всі способи змусити розпорядника надати публічну інформацію».

Що робити коли розпорядник замість інформації надсилає відмову? Який спосіб оскарження відмови обрати? Чому не варто боятися суду? Невже судитися це довго та дорого? 

Веде вебінар Андрій Романенко –  журналіст, координатор Центру громадського контролю “ДІЙ-Краматорськ”, активний запитувач публічної інформації, колумніст сайту «Доступ до правди».

Зокрема поговоримо про те:

- як отримати Генплан міста; 

- чому можуть виникнути складнощі з доступом до декларацій місцевих чиновників; 

- чому так складно отримати на запит біографії кандидатів у депутати міської ради; 

- чи є розпорядниками публічної інформації не лише комунальні, а й приватні підприємства? 

Крім загальних положень закону про доступ, Андрій пояснить також нюанси його застосування в українських реаліях, поділиться власними кейсами боротьби за отримання генплану міста Краматорськ та вдалого оскарження неправомірних відмов та неповних відповідей у справах про доступ до біографій кандидатів та декларацій депутатів Краматорської міськради. А також досвідом оскарження неправомірних відмов з боку комунальних та приватних підприємств. 

На вебінарі усі учасники зможуть зареєструватися на сайті «Доступ до правди» та сформулювати ті запити до влади, які актуальні саме для їхньої громади. 

Реєстрація за лінком https://bit.ly/3HMPwNK

Грамотне використання інструментів доступу до публічної інформації дозволить посилити вплив громадських організацій, налагодити конструктивну взаємодію місцевих активістів та органів самоврядування, а відтак – сприяти розвитку громад. 

Вебінар організовано проєктом «Доступ до правди», підтримка якого здійснюється за грантової допомоги «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа  та фінансується Європейським Союзом.