Омбудсман відстоює в Конституційному суді доступ громадян до стенограм Кабміну

27 січня 2017 11:21

%d0%bb%d1%83%d1%82%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0

Дослідивши матеріали конституційного подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Конституційний Суд України ухвалив провести розгляд справи щодо відповідності Конституції України частини 9 статті 46 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», у якій ідеться, що стенограма засідання Кабінету Міністрів України є внутрішнім робочим документом КМУ, має конфіденційний характер і використовується для складення протоколу засідання. Про це повідомляє офіційний сайт Уповноваженого з прав людини.

Також у законі «Про Кабмін…» зафіксовано, що стенограма засідання Кабміну надається лише Верховній Раді України, Президенту України, членам Кабінету Міністрів України на їх запит.

Натомість Омбудсман обстоює позицію, що стенограма засідання Кабінету Міністрів відображає порядок розгляду питань, що мають значення для всього суспільства, позиції членів Кабінету Міністрів щодо цих питань, містить інформацію про дискусії, які мали місце перед прийняттям рішення, аргументи різних посадових осіб на користь та проти прийняття певного рішення.

«Відповідно, інформація, що міститься в стенограмі засідання Кабінету Міністрів України, є суспільно необхідною, крім випадків, коли буде встановлено, що її оприлюднення дійсно зашкодить інтересам, передбаченим частиною 3 статті 34 Конституції України», – йдеться у поданні Уповноваженого з прав людини.

 

«Доступ до правди»

Фото Антона Іванова, «Доступ до правди»