O 13:00 в Українському кризовому медіа презентація оновленого веб-сайту «Доступ до правди».

30 Жовтня 2015 11:01

30 жовтня о 13:00 в Українському кризовому медіа центрі відбудеться презентація оновленого веб-сайту «Доступ до правди».

Спікери:

Олег Рибачук, голова Громадської організації «ЦентрUA» 

Леся Ганжа, редактор порталу «Доступ до правди» 

Сайт «Доступ до правди» було започатковано навесні 2014 року на платформі інтернет-видання «Українська правда» як сервісний ресурс, за допомогою якого користувачі можуть надсилати запити в органи центральної і місцевої влади. Нині «Доступ до правди»  - це найбільша база даних розпорядників інформації -  940 розпорядників інформації, до яких користувачі ресурсу вже адресували 6 600 запитів.

З  метою подальшої популяризації закону «Про доступ до публічної інформації», одним з громадських адвокатів якого була ГО «ЦентрUA»,  з жовтня 2015 «Доступ до правди»  змінює формат та починає функціонувати як інформаційно-сервісний ресурс - до сервісу подання запитів додаються новини та історії, створені на базі запитів користувачів ресурсу.

Сервіс не тільки змінив дизайн, а й «приріс» новинною частиною – відтепер на порталі будуть новини, зроблені на основі відповідей на запити користувачів та публікації журналістів сайту.

«Історії, які ми представимо на сайті, будуть, в основному, розслідуваннями, зробленими зокрема і з допомогою інформаційних запитів. Ми покажемо нашим користувачам, як покроково використовувати закон «Про доступ до інформації», щоб дізнаватися правду. Також ми представимо кейси наших користувачів – як їм вдається боротися за відкритість системи, відстоювати своє право на інформацію», - розповідає про концепцію нового «Доступу» редактор сайту Леся Ганжа.

«Доступ до правди» виник у 2014 році на платформі інтернет-видання “Українська правда”.  Сайт являв собою сервісну платформу для відправлення інформаційних запитів в органи влади та місцевого самоврядування, а відтак – для ефективного контролю громадян за діями влади.

За час свого існування портал перетворився на найбільшу в Україні базу відритих даних –  більше 6 500 запитів було надіслано за допомогою сайту –  та містить найширший перелік розпорядників публічної інформації – 940.

«Народ (власник держави) взяв менеджерів на роботу, щоб управляти нею. Закон про доступ - це інструмент звітування влади перед народом. Скільки грошей власника менеджер витратив на будівництво дороги? Якій фірмі віддав підряд? Який план продажу активів держави на наступний рік? Це дієвий інструмент контролю за найнятим державним менеджером - щоб мати тверезе уявлення, чи той працює добре, чи варто підшукувати йому заміну», – говорить Наталя Седлецька, журналіст-розслідувач, автор та ведуча програми «Схеми» (Радіо Свобода, Перший канал).

За словами народного депутата України Сергія Лещенка закон «Про доступ до публічної інформації» робить країну цивілізованою. «Скрізь у світі головними викривачами корупції є журналісти. Для того, щоб репортери-розслідувачі могли робити свою роботи, їм потрібно мати в руках інструменти. Одним з них є закон про доступ. Зрештою, відкритість влади призводить до ментального зсуву – чим більше інформації у відкритому доступі, тим менше шансів приховати, і тим складніше схему треба вигадувати злодіям. Тому закон про доступ – це складова «інфраструктури» демократії, яка обслуговує всіх нас», підкреслив Сергій Лещенко.

За подальшою інформацією звертайтесь, будь ласка, за телефоном +38 066 643-01-14. Контактна особа – Ярослав Муравйов.

Стрім з прес-конференції