НКРЕКП не володіє тою заявою, яку сама ж написала до Антимонопольного комітету

19 листопада 2018 15:37

НКРЕКП не надало на інформаційний запит копію документу – заяви, поданої до Антимонопольного комітету у 2015 році, щодо діяльності компанії ДТЕК. Про це пишуть «Наші гроші».

Саме на підставі цієї заяви НКРЕКП за  ознаками порушення ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК  Східенерго»  та  ПАТ «ДТЕК Західенерго» законодавства про захист економічної конкуренції було відкрито справу АМКУ №128-26.13/14-15.

 

Як повідомляють «Наші гроші», НКРЕКП написала, що не володіє даною інформацією і перенаправила запит представника «Наших грошей» на адресу АМКУ.

У свою чергу держкомпанія «Укренерго» на такий же запит надала свою заяву 2015 року, у якій йшлось про те, що з ДТЕК пов’язано загрози стабільній роботі енергоринку України у розпал війни з Росією.

За даними «Укренерго», компанія ДТЕК тоді заблокувала розробку проекту, що мав передбачати можливість роботи енергоблоку №11 Бурштинської ТЕС як на експорт, так і в Україну.

«Укренерго» відмічало, що компанії «Центренерго» і «Донбасенерго» тоді виконували ремонти на генеруючих об’єктах. ДТЕК також повністю ремонтувало блоки, що не працювали на енергосистему України.

Але на енергоблоках ДТЕК, що працювали на Україну, у 2015 році обсяги ремонтів виконувались не в повному обсязі, і вони знаходились в ремонті вдвічі довше, ніж у попередньому році.

Також були наведені приклади зупинок низки енергоблоків, через які для стабілізації роботи енергосистеми України довелось закуповувати електроенергію у Росії.

Щодо НКРЕКП, то як відзначають «Наші гроші», вона подала свою заяву у 2015 році, коли Нацкомісію очолював Дмитро Вовк, колишній працівник ICU і «Рошен». Тоді президент Петро Порошенко заявляв про боротьбу з олігархами. За наслідками «деолігархізації» єврооблігації ДТЕКу значно подешевшали і їх скупила інвесткомпанія ICU. Вихідці з цієї фірми тоді якраз очолювали НКРЕКП, Міністерство енергетики і Нацбанк.

Після початку справи АМКУ, НКРЕКП у 2016 році прийняла формулу «Роттердам+», яку від АМКУ погодив особисто голова комітету Юрій Терентьєв. Ця формула значно збільшила прибутки ДТЕКу і внаслідок подорожчали придбані ICU єврооблігації.

Після Вовка НКРЕКП очолила Оксана Кривенко, яка раніше працювала під керівництвом Вовка у Нацкомісії. Кривенко так само як і Вовк відмовилась надавати НАБУ дані щодо конкретних показників, які Нацкомісія закладала для розрахунків у формулу «Роттердам+».

«Доступ до правди»