Невідомі надсилають запити у держоргани від імені журналістів «Наших грошей» та «Четвертої влади»

6 липня 2017 15:25

161212 tech thisisfake.jpg.crop.promo xlarge2

Невідомі люди надсилають запити і звернення до держорганів від імені журналістів. Про це на своєму сайті повідомляє Інститут масової інформації.

Головний редактор сайту «Четверта влада» Володимир Торбіч підтвердив, що редакція кілька разів стикалася з фальшивими зверненнями або запитами від імені журналістів його видання.

«Двічі хтось від мене писав якісь брєдові запити в СБУ і в поліцію. Хтось порушує наше право на використання власного імені. Але якщо поліція не притягає до відповідальності за перешкоджання журналістській діяльності, то я не дивуюсь, що за таку витівку нікого не покарають. Не знаю точно, які саме цілі переслідують ці фальшиві заявники. Мабуть, в кожному випадку різні. Можливо, хтось намагається привернути увагу журналістів або правоохоронців до проблеми. Але насправді таким чином увагу журналістів до теми вони не привертають», – прокоментував  Торбіч.

Денис Бігус, журналіст-розслідувач, автор і ведучий телепроекту «Наші гроші», у коментарі ІМІ зазначив, що з півтора року йому приходили відповіді на запити-звернення, яких він не надсилав.

«Мене спочатку дико дратувало, бо там всередині був запит – абсолютна маячня, який приходив людям, з багатьма з яких ми були знайомі. І вони мені дзвонили уточнити, чи не вдарився я головою, писати таку ахінею. І мені доводилося кожному пояснювати, що це фейк. А потім всі звикли. Проблема в тому, що багато хто з тих, з ким ми особисто не знайомі, передзвонити не могли. І живуть в упевненості, що я можу продукувати таку лажу. Від цього сумно, але що ж зробиш», – розповів Бігус.

Photo illustration by Slate. Photo by Medioimages/Photodisc.

 

«Доступ до правди»