Міська рада Олевська не дозволяла видобуток піску на місці сміттєзвалища

15 Лютого 2022 08:38

Видобуток піску у селі Рудня-Бистра Олевського району, що на Житомирщині, проводився без будь-яких дозвільних документів. Про це повідомили у міській раді Олевської ОТГ у відповідь на запит ГО «Стоп корупція». Нині справа перебуває у суді.

Міська рада Олевська не надавала дозволи на розробку піщаного кар’єру та видобуток  копалин біля села Рудня-Бистра в Олевському районі Житомирщини. Таку відповідь на інформаційний запит надала  місцевому осередку ВГО «Стоп корупції» міська рада Олевської ОТГ.

Про це  повідомив координатор «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв.

«Олевською міською радою рішень про початок розробки піщаного кар’єру за 2017-2018 роки поряд зі сміттєзвалищем, яке розташоване поблизу села Рудня-Бистра Олевської територіальної громади, не приймалося.

Ні міський голова, ні міська рада, ні виконавчий комітет міської ради не приймали рішень щодо залучення КП «Олевськ РесурсІнвест» Олевської міської ради до видобутку піску…

Договір між КП «Олевськ РесурсІнвест» та ТОВ «Олевськ Бетон Буд» не укладався…

У 2018 році КП «Олевськ РесурсІнвест» договір купівлі-продажу не укладало, водночас відповідно до видаткової накладної №3 від 15.05.2018 року на рахунку КП № 719 «Олевськ РесурсІнвест» під назвою «інші доходи операційної діяльності» було оприбутковано від «Олевськ Бетон Буд» 50004 грн.

Проєкту на розробку піщаного кар’єру на території сміттєзвалища Олевською міською радою не розроблялося.

Олевською міською радою рішень щодо скидання сміття з міського сміттєзвалища в інші місця не приймалось.

Питання щодо легалізації видобутку піску в Олевській територіальній громаді не піднімалися», — йдеться в офіційній відповіді Олевської міської ради.

Читайте також: Все про екологічну інформацію: де брати і про що запитувати

Натомість, як зазначили в міськраді, комунальному підприємству був наданий дозвіл на облаштування сміттєзвалища твердих побутових відходів поблизу села Рудня-Бистра. Саме там, де активісти зафіксували видобуток піску.

Таким чином олевські депутати спростували заяви ексзаступника мера Олевська, а нині – помічника нардепа Олександра Ніколайчука. Політик, якого звинуватили у «кришуванні» нелегалів, публічно переконував усіх, мовляв, видобуток законний.

«Ніколайчук на сесії обласної ради у 2020 році підтверджує, що напряму має відношення до видобутку піску у 2018 році. Тоді він намагався тиснути на прокурора Житомирської області. Утім, інформація, заявлена депутатом на сесії, вважається офіційною заявою. Таким чином він підтверджує свою причетність», — каже Олександр Ігнатьєв.

Зазначимо, піщаних нелегалів на Олевщині зупинили активісти місцевого осередку «Стоп корупції» у 2018 році. Тоді під «кришуванням» мера та його заступника упродовж кількох місяців тривали роботи з незаконного видобутку піску. Як виявилося, комунальне підприємство «Олевськ-РесурсІнвест»,  де директором є міський депутат, не мало жодних дозвільних документів на видобуток піску. Крадений пісок продавався місту під виглядом протиожеледної суміші. Зауважимо, що незаконний видобуток піску проводився поблизу території сміттєзвалища, тож до видобутих копалин потрапляли відходи – зокрема використані ртутні лампи та шприци з лікарні.

«У вересні 2018 року на місце незаконного видобутку викликали поліцію та видобуток піску припинився. Жодних документів на видобуток піску поліції надано не було. Єдиний документ — це товарно-транспортна накладна, яку надав один із водіїв. Але відразу на місце видобутку примчав тодішній заступник мера Олевської громади Ніколайчук, який почав ображати правоохоронців та нині покійного депутата Миколу Адамовича Смика, який викликав поліцію. Ніколайчук доводив, що якщо підприємство є комунальним і має КВЕД «видобуток корисних копалин», то їм дозволено без затверджених проєктів, дозволів на виділення землі, спецдозволу на видобуток корисних копалин, погодження з депутатським корпусом громади видобувати пісок», — розповідає Олександр Ігнатьєв.

Як повідомили «СтопКору»  в Олевській міській раді, комунальне підприємство «Олевськ РесурсІнвест» з 2021 року  перебуває у стадії припинення своєї діяльності «у зв’язку з неможливістю здійснювати свою господарську діяльність».

Наразі справа щодо видобутку піску в Олевському районі перебуває в Олевському суді,

«Стоп корупції» зі свого боку готує звернення з метою громадського контролю та недопущення закриття справи через тиск із боку зацікавлених політиків.

Читайте також: Держлісагентство не погоджувало вирубування лісу під курорт «Свидовець»: відповідь на запит

 А чи у вашій громаді не з'явилися такі «нелегали», які замість облаштування території займаються видобутком природних ресурсів? Цікавтеся — й отримуйте відповіді.

 

«Доступ до правди»