Мінкульт порушив закон: не надав копію документа, пославшись на те, що не створював його

22 лютого 2019 10:07

%d0%bc%d0%ba

Міністерство культури України відмовилося надати на інформаційні запити копію статуту новоствореної Православної церкви України (ПЦУ). Про це йдеться у відповіді Мінкультури на інформаційний запит «Українських новин».

«Статут Православної церкви України є її внутрішнім документом. Він не був створений Міністерством культури України і не належить останньому», – пояснили причини відмови в міністерстві.

При цьому, у відповіді підтвердили, що статут ПЦУ був отриманий Мінкультури і зареєстрований наказом №53 від 30.01.2019 року.

Про те, що в Мінкультури зберігаються копії статутів релігійних організацій, прямо свідчить наказ Мінкульту №37 від 25.01.2019 року, копія якого була отримана «Українськими новинами» у відповідь на один з попередніх інформаційних запитів.

Як прокоментувала юристка Христина Буртник, ГО «Центр демократії та верховенства права», закон «Про доступ до публічної інформації» не дозволяє відсилати запитувача «до того, хто створив документ».

«Питання надання інформації у законі чітко врегульоване: якщо розпорядник не володіє інформацією/документом, він повинен переслати запит до того суб’єкта, який нею володіє (якщо орган знає, хто володіє). Якщо розпорядник володіє інформацією/документом, він повинен або надати, або відмовити за однією із законних підстав, передбачених статтею 22. У даному випадку Міністерство культури володіє документом, а тому не має права ні пересилати запит, ні відправляти запитувача до іншого розпорядника. Така відповідь є незаконною», – констатує юристка.

«Доступ до правди»