Меру Ірпеня, який не відповів на запит про роздані землі, суд присудив максимальний штраф

26 вересня 2017 13:39

Karpluk

Володимира Карплюка, голову Ірпінської міської ради, суд визнав винним у відмову у наданні публічної інформації, невиконанні вимог Представника Уповноваженого з прав людини та наклав на нього максимальний штраф.

Ірпінський міський суд Київської області розглянув протокол про адміністративне правопорушення від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який було складено за скаргою запитувача, що просив надати, зокрема, копії протоколів (з додатками) засідань постійної депутатської комісії з земельних питань, лісовим та природоохоронним питанням в період з 31.10.2014 р. по 13.03.2015 р., на яких розглядалися питання виділення земельних ділянок під забудову за зверненнями громадян-фізичних осіб та дозволи на розробку відповідних проектів землеустрою стосовно відведення земельних ділянок.

У відповідь на вказані запити заявникам було відмовлено у наданні інформації на підставі її конфіденційності.

Суд грунтував свої висновки на тому, що дана інформація, по-перше, становить суспільний інтерес.

По-друге, відзначив суд, частиною 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що не може бути обмежено доступ до інформації про користування чи розпорядження державним, комунальним майном, в тому числі щодо умов отримання цього майна, прізвищ, імен фізичних осіб чи найменування юридичних осіб, які отримали це майно. Доступ до цієї інформації може бути обмежено у випадку, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Крім цього, наявність в документі інформації з обмеженим доступом не є підставою для відмови у його наданні або його оприлюдненні.

Так, частиною сьомою статті 6 Закону передбачається, що обмеженню підлягає інформація, а не документ. У такому випадку копія документа повинна надаватись у звичайному порядку, при цьому інформація, доступ до якої обмежено, вилучається шляхом ретушування або іншим способом на вибір розпорядника інформації.

Таким чином, доступ до інформації щодо виділення земельних ділянок під забудову та прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, щодо яких були прийняті відповідні рішення, не може бути обмежено відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Суд визнав міського голову Ірпеня винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-40 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

Постанова ще може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області.

 

«Доступ до правди»

Фото - Українська правда