Мерія Львова відмовилася надати інформацію про скорочення працівників

13 Травня 2020 08:09

101332

У мерії Львова відмовилися надавати детальну інформацію про можливе скорочення працівників у відповідь на запит. Запит і відповідь на нього опубліковані на сайті «Доступ до правди».

Запитувач просив надати йому перелік посад, які планувалося скоротити у ході оптимізації чисельності працівників мерії (Львівської міської ради), що розглядалися і не були підтримані сесією львівської міської ради 28 квітня 2020 року.

За проголосували лише 5 депутатів. Тим часом, міський голова Андрій Садовий заявив, що таке рішення було ініційоване через скорочення надходжень до міського бюджету, а також через необхідність додаткових виплат медикам, які зараз борються з коронавірусом. Чимало сервісів мерії перевели в онлайн-режим.

«Запитувана вами інформація не містить визначених законом ознак, відтак не є публічною інформацією в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», — йдеться у відповіді юридичного департаменту Львівської міської ради.

Як пояснила експертка з доступу до інформації Тетяна Олексіюк, така відповідь розпорядника може бути визнана правомірною з огляду на те, що інформація, яку просив надати запитувач, не була створена, а отже не знаходилася у розпорядженні Львівської міської ради.

«Запитувач попросив перелік посад, які планувалося скоротити у ході оптимізації чисельності працівників Львівської міської ради. Розпорядник повідомив, що, проект ухвали «Про внесення змін до ухвал міської ради від 26.05.2016 № 505 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів», винесений на розгляд міської ради, передбачав лише прийняття рішення про зменшення кількості працівників міської ради, проте не деталізував, які саме посади планувалося скоротити. Як зазначено у відповіді розпорядника, у разі набрання достатньої кількості голосів на пленарному засіданні сесії міської ради виконавчі органи міської ради мали подати міському голові пропозиції щодо оптимізації структури», поснює експертка.

І додає, що в розпорядника дійсно ще не створена інформація, про яку запитував запитувач і, що не менш важливо, відсутній обов'язок її створити.

«Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у випадку, якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит. Якщо запитувачу важливо переконатися, що інформація, надана розпорядником, відповідає дійсності, слід попросити у розпорядника надати копію проекту ухвали, яка виносилася на голосування та, за необхідності, протокол сесії ради», — підсумувала Тетяна Олексіюк.

«Доступ до правди»