Мер Новогродівки вважає, що інформація про її перебування на роботі не публічна. Юрист: Це не так

25 вересня 2017 11:10

%d0%a0%d1%9c%d0%a0%d1%95%d0%a0%d0%86%d0%a0%d1%95%d0%a0%d1%96%d0%a1%d0%82%d0%a0%d1%95%d0%a0%d2%91%d0%a0%d1%95%d0%a0%d0%86%d0%a0%d1%94%d0%a0%c2%b0jpg 300x225

Людмила Білецька, міський голова Новогродівки Донецької області, вважає, що інформація про те, скільки робочих днів вона відпрацювала і з якої причини була відсутня на роботі, не є ані публічною, ані суспільно важливою. Таку відповідь отримала на свій інформаційний запит місцева активістка Інна Ольховик.

«…інформація щодо обліку робочого часу працівників не відноситься до публічної інформації і не становить суспільний інтерес та відноситься до сфери регулювання законодавства про працю», - ідеться у відповіді, підписаній мером.

При  цьому міський голова посилається на Перелік публічної інформації, яка знаходиться у володінні виконкому Новогродівської міської ради.

 

Перша помилка відповіді  міськради – посилання на «перелік публічної інформації», точніше, відсутність запитаної інформації у цьому переліку, вважає медіа-юристка Віта Володовська, Центр демократії і верховенства права.

«Такий підхід суперечить Закону про доступ, який до публічної інформації відносить абсолютно всі відомості, які зафіксовані і знаходяться у володінні органу влади. І тут жодні переліки складати не потрібно. Інформація однозначно є публічною. Більше того, жодних підстав відносити її до інформації з обмеженим доступом немає, а отже, вона має бути надана у відповідь на запит», - коментує Володовська.

Щодо суспільної необхідності такої інформації, на її думку, міськрада теж не має рації.

«Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста і здійснює свої повноваження на постійній основі. А значить –  отримує оплату з місцевого бюджету. Тому інформація про те, наскільки активно мер виконує свої функції однозначно є суспільно необхідною, адже може свідчити про його ефективність, можливі зловживання та виправданість витрачання бюджетних коштів», -  говорить юрист.

І ще один важливий момент – те, що посада мера є виборною, що саме по собі підвищує публічність його особи.

«Виборці мають право прискіпливо оцінювати його діяльність і отримувати інформацію, яка може вплинути на прийняття ними рішень у майбутньому», - наголосила Віта Володовська. 

 

«Доступ до правди»