Комітет ВР рекомендував прийняти за основу законопроект про посилення контролю за правом на доступ (оновлено)

17 лютого 2016 17:32

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував депутатам прийняти за основу законопроект 2043а «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян». За рішення "рекомендувати народним депутатам прийняти законопроект за основу" проголосували 10 членів комітету. 

Нагадаємо, зміни, запропоновані 2043а, передовсім спрямовані на зміцнення позицій Офісу Уповноваженогоякий від жовтня 2015-го року є основним наглядовим органом у сфері виконання Закону «Про доступ до публічної інформації»

 Зокрема 2043а передбачає:

1. Урівняти військовослужбовців та інші категорії громадян у сфері доступу до публічної інформації (по аналогії з порушенням правил дорожнього руху, де військові несуть таку саму відповідальність, як і інші категорії). Зараз військовослужбовці не несуть адміністративної відповідальність, тільки дисциплінарну. Відповідно працівників ні Державної прикордонної служби, ні Пенітенціарної служби, ні Міністерства оборони неможливо притягнути до адмінвідповідальності за те, що вони не надають публічну інформацію.

2. Омбудсман отримує можливість надати мандат на вручення протоколів регіональним представникам і регіональним координаторам, а також надсилати адмінпротоколи поштою. 

3. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення пропонується підпис не вимагати, якщо такий протокол надсилається поштою за місцем роботи особи відповідно до статті 254 Кодексу. Ці зміни обумовлені існуючою практикою відмови посадових осіб державних органів від отримання зазначених протоколів та засвідчення отримання протоколу підписом, неможливістю доступу до зазначених осіб для вручення їм протоколу, що призводить до уникнення відповідальності.

Проект 2043а очікує на розгляд комітету від червня 2015 року. Останній раз його було поставлено в порядок денний на засідання 3 лютого 2016 року, проте тоді законопроект не розглянули через те, що не з’явився основний доповідач – Вікторія Сюмар. Сюмар в цей час вела засідання Комітету з питань свободи слова та інформації, де є головою.

На сьогоднішньому засіданні законопроект представляла Омбудсман Валерія Лутковська. Жодного з семи депутатів - авторів законопроекту під час його представлення на засіданні не було.

 

«Доступ до правди»