Інформація про платні послуги в школах є публічною, а школи – її розпорядниками

25 квітня 2018 10:13

Інформація про платні та інші послуги, які надаються загальноосвітнім навчально-виховним закладом, є суспільно необхідною інформацією, а заклад є розпорядником цієї інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», такою є постанова Дарницького районного суду Києва від 16 березня 2018 року.
У даній справі директор гімназії «Київська Русь» не надала інформацію щодо платних освітніх та інших послуг у гімназії. У відповідь заявнику було повідомлено, що гімназія не є розпорядником публічної інформації. 
За таку відмову суд притягнув директора гімназії «Київська Русь» до адміністративної відповідальності та стягнув штраф у сумі 425 грн. Крім того, правопорушник має виплатити судовий збір в розмірі 352, 40грн. 
Свої висновки суд обґрунтовував, тим, що гімназія створена органом місцевого самоврядування на основі комунального майна для задоволення потреб територіальної громади і є комунальним навчальним закладом, який створений та фінансується з бюджету територіальної громади Києва. Доступ громадськості до інформації про платні та інші послуги, які надаються гімназією, дозволяє ознайомитись із напрямками діяльності гімназії, правом та можливістю користування відповідними послугами широким колом учнів, їх батьками, а також перевірити дотримання вимог Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів в сфері надання освітніх послуг, обґрунтованості розміру оплати за послуги. Публічність цієї інформації є важливою для обізнаності громадськості щодо діяльності гімназії, яка утворена органом місцевого самоврядування.
«Доступ до правди»