ІМІ з початку року зафіксував 5 випадків обмеження доступу журналістів до інформації

10 квітня 2018 10:04

Berezen 20181 !

За три місяці 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували 5 випадків обмеження доступу журналістів до публічної інформації, за березень місяць таких порушень не зафіксовано. Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова».

Загалом по Україні відмоніторено 71 випадок порушень свободи слова, які сталися у 18 регіонах країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків (52).

Основними порушеннями з початку року стали перешкоджання професійній діяльності журналіста (32 випадки), погрози (10) та побиття (7).

Різке зростання в категорії «перешкоджання» експерти ІМІ зафіксували саме в лютому – 18 випадків, у січні зафіксовано 5 таких випадків, у березні – 9.

Регіоном-лідером порушень з початку 2018 року став Київ з областю (32 випадки). На Волині та Миколаївщині зафіксовано по чотири випадки відповідно, в інших по три та два випадки.

Також зафіксовано по 3 випадки політичного тиску та кібератак та по 2 випадки пошкодження майна журналістів, економічного тиску та нападів на офіси ЗМІ.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

«Доступ до правди»