До Київського університету культури охоронці не пустили працівників Офісу Уповноваженого. Поліція не приїхала

15 червня 2018 11:00

Коли працівники відділу по роботі із запитами та зверненнями громадян Секретаріату Уповноваженого з прав людини приїхали до Київського університету культури, то охоронці завадили їм потрапити до приміщення навчального закладу. Свої дії вони пояснили тим, що це вказівка керівництва. Про це пише сайт Уповноваженого.

Після цього співробітники Офісу Омбудсмена викликали поліцію.  Але протягом години працівники патрульної поліції так і не прибули на виклик.

В Офісі Омбудсмена наголошують, що це є  невиконанням представниками патрульної поліції вимог частини 2 статті 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Відповідно до неї, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, посадові та службові особи, до яких звернувся Уповноважений, зобов'язані співпрацювати з ним і надавати йому необхідну допомогу.

Причиною візиту працівників Офісу до університету стало те, що до Секретаріату Уповноваженого надійшли скарги громадян про те, що у приватному вищому навчальному закладі «Київський університет культури» не дотримуються вимог Закону України «Про звернення громадян». У зв‘язку з цим, до навчального закладу було скеровано чотири запити, однак відповіді на них не отримано, тому  керівник Секретаріату Уповноваженого ухвалив рішення провести виїзну перевірку університету.

Як відомо, Секретаріат Уповноваженого є головним контрольним органом щодо дотримання законів «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян».

«Доступ до правди»