ДФС боротиметься в апеляції за право засекретити акт перевірки запорізької лікарні

13 березня 2017 11:33

Photo

Державна фіскальна служба України подала апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду Києва у справі за позовом ГО «Народний захист» щодо відмови ДФС надати копію акту перевірки Запорізької обласної клінічної лікарні.

ДФС не погодилася з рішенням суду, який визнав відмову розпорядника надати інформацію протиправною і зобов’язав ДФС повторно розглянути запит та надати відповідь.

У своєму рішенні суд наголосив, що посилання ДФС України на конфіденційність такої інформації є неправомірним, оскільки положеннями частини 5 статті 6 Закону визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів.

В апеляційній скарзі ДФС відзначає, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального права.

«З таким рішенням суду неможливо погодитися, оскільки акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи і не містить інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном», - пише ДФС.

Відмовляючи у задоволенні запиту, як і в апеляційній скарзі, ДФС України зазначило, що запитувана інформація є конфіденційною і може бути поширена виключно за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, та послалася на положення ч. 3 ст. 10 та ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

ГО «Народний захист», зі свого боку, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 грудня 2016 року – без змін.

«Відповідачем було здійснено посилання на пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Розділу I ПК України, згідно з якими встановлено, що платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом  (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами»,  – ідеться в запереченні на апеляційну скаргу.

 

Запитувач посилався на те, що в даному разі ідеться про бюджетну установу – комунальну лікарню –  і цитує пряму норму закону, яка забороняє обмежувати доступ до запитуваної інформації – ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно з якою не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів.

Також у своїй скарзі ДФС наполягає, щоб апеляцію було розглянуто в присутності представника ДФС України.

«Представник ДФС не тільки не з’явився на жодне засідання суду першої інстанції, а й не прислав своїх заперечень на позов. Тому цю вимогу я однозначно сприймаю як спробу затягнути справу і якомога довше приховувати інформацію»,  – говорить Наталя Заболотна, голова ГО «Народний захист».

Розгляд апеляційної скарги призначено на 16 березня.

«Доступ до правди»

Читайте також:

Суд з ДФС: чому фіскали приховують акт перевірки запорізької комунальної лікарні?

 

Суд зобов’язав ДФС повторно розглянути запит запорізьких активістів