Чи може МОН відсилати запитувача на сайт для отримання інформації? Коментар юриста: Ні

30 червня 2017 11:03

%d0%bc%d0%be%d0%bd %281%29

Міністерство освіти і науки України у відповідь на запит не надало інформації про завдання для вступу в магістратуру за спеціальністю правознавство, а також тест з англійської мови за 2016 рік. Про це йдеться у відповіді на запит через сайт «Доступ до правди».

Запитувач просив надати інформацію про зразки завдань за 2016 рік, однак МОН повідомив про завдання 2017 року та про те, що вони належать до інформації з обмеженим доступом.

Крім того, розпорядник зазначив, що зошити єдиного фахового вступного випробовування можна знайти на сайті МОНу.

Для нової рубрики «Коментує юрист» відповідь розпорядника аналізує Олександр Бурмагін, ГО «Платформа прав людини»:

- Тут треба звернути увагу, що запитувач просив зразки використаних тестів за 2016-й, минулий, рік. А Міністерство освіти і науки України відповіло, що з обмеженим доступом є тестові завдання на 2017-й рік (яких запитувач не просив).

Зрозуміло, що тестові завдання, які тільки мають бути використані для отримання результатів про рівень знань не повинні бути доступні широкому загалу, або взагалі будь-яким третім особам і зберігатись в обмеженому доступі.

Проте відсилання МОНом запитувача до зразків тестів 2016-го року на власний веб-сайт не відповідає ч.2 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка дає і оцінку таким діям: «Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

«Доступ до правди»