Члени Кабміну не входять до переліку осіб, яким дозволено носити військову форму

18 грудня 2018 13:12

%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bb%d1%8f%d0%bd

Право на носіння військової форми одягу мають військовослужбовці, військовозобов'язані під час проходження зборів, резервісти, курсанти, ліцеїсти, а також особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу. Такою є відповідь Міністерства оборони на запит «Українських новин». Членів Кабінету міністрів у цьому переліку немає.

28 листопада інформаційне агентство Українські Новини направило запит до Міноборони із проханням роз'яснити, чи мають право носити військову форму одягу цивільні члени Кабінету Міністрів України, а також якими документами регламентуються правила носіння військової форми цивільними особами, в тому числі під час воєнного стану в країні.

Запит було сформульовано у зв’язку з тим, що 27 листопада міністр інфраструктури Володимир Омелян з'явився у військовій формі на розширеній нараді з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Військова форма Омеляна була пошита з тканини кольору хакі із забарвленням «піксель».

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк також був присутній на нараді у військовій формі оливково-пісочного кольору. Керівники підприємств та організацій Мінінфраструктури, які були присутні на нараді, були одягнені в цивільне.

«Правила носіння війської форми одягу та зразки знаків розрізнення розробляються та затверджуються відповідними центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України. Носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців особами, які не мають на це права, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом", - йдеться у відповіді Міноборони.

Як уточнили «Українські новини», надіславши запит в Мінінфрастурктури, Володимир Омелян пройшов військову підготовку у Львівському державному університеті ім. Івана Франка, що є проходженням військової служби відповідно до статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», та отримав військове звання молодшого лейтенанта запасу. На цей час міністр інфраструктури України Володимир Омелян має військове звання капітана.

«Доступ до правди»