Богунська районна рада Житомира не відповідає на запити через відпустку бухгалтера

2 жовтня 2017 10:50

Bogynii 403

У Богунській районній раді Житомира більше місяця не надають інформацію через відсутність на роботі бухгалтера. Про це повідомляє сайт «Вголос.zt».

Журналіст і редакція «Вголос.zt» двічі зверталася до органу місцевого самоврядування з проханням надати цю інформацію про заробітні плати голови та заступників ради.

Перший запит надіслали 28 серпня 2017 року на електронну пошту. Після спливання встановленого законом терміну, журналісти звернулися до райради за телефоном.

У розмові з журналістом «Вголос.zt» посадовці підтвердили, що запит направлений на правильну адресу, однак запевнили, що листа не отримували.

У телефонній розмові журналіста із головою ради Олександром Блощинським останній запевнив, що відповідь на запит редакція отримає найближчим часом. Не дочекавшись на відповідь у 5-денний термін, журналісти повторно, вже письмово, 19 вересня звернулися із запитом.

Відповідь надійшла на електронну адресу редакції 25 вересня.

В ній голова Богунської районної ради повідомив, що «відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» прийнято рішення про відстрочку надання відповіді на запит, оскільки особи визначені відповідальними за підготовку відповіді тимчасово відсутні на роботі в зв’язку з поважними причинами».

Тим часом, стаття 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що відстрочка у задоволенні запиту надається в разі, якщо відповідь потребує опрацювати великий масив інформації. Відтермінувати відповідь на запит також можуть «у разі настання обставин неперебоорної сили».

«Схоже, що тимчасова відсутність на робочому місці відповідальних за підготовку відповіді осіб, є для районної ради дуже непереборними обставинами», -  коментує редакція.

«Вголос.zt» із подібними запитами зверталася до всіх районних рад Житомирської області. На даний момент інформацію про свої заробітні плати не повідомили тільки у Богунській районній раді.

фото - Житомир.info

 

«Доступ до правди»