Автотранспорт підприємства: інформація публічна чи господарська?

26 Серпня 2021 08:13

Журналістки ГО «Жіночий антикорупційний рух» (ГО «ЖАР») добились розкриття інформації від держпідприємства «Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг» завдяки втручанню Омбудсмана.

Про це повідомляє сайт проєкту «Свої люди» (Bihus.Info). 

Йдеться про інформацію щодо автотранспорту підприємства, дат його придбання, місця зберігання, відповідальних осіб, тощо, яку журналісти запитували в рамках власного розслідування у держпідприємства. 

У відповідь на запит розпорядник інформації надав неповні дані, обмеживши доступ до частини інформації щодо дати придбання автомобілів, відповідальних осіб і завірених копій подорожніх листів, порядку про використання службового автотранспорту та наказу про облікову політику підприємства.

У держпідприємстві аргументували обмеження тим, що ця інформація відноситься до господарської діяльності.

Отримавши таку відповідь, журналістка та голова ГО «ЖАР» Альона Береза звернулась до юристів проєкту «Свої люди» з проханням проаналізувати відповідь розпорядника та надати юридичну допомогу з оскарженням таких дій розпорядника інформації.

Оскільки це обмеження є незаконним, юрист проєкту Віталій Гусак разом із журналістками звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Після чого у держпідприємстві таки вирішили надати всі запитувані документи, чим відновили порушене право запитувача.

 

 «Доступ до правди»