Активістка, яка судиться з головою АП через доступ, за 5 місяців не отримала жодної ухвали суду

20 листопада 2018 11:51

Rajnin

Лариса Ступак, редакторка газети «Сила народного контролю – Чоп», повідомила, що за 5 місяців, віколи вона подала скаргу на бездіяльність Генерального прокурора, Печерський суд не надіслав їй жодної ухвали. Це притому, що суд мав її розглянути протягом 72 годин. 

Скарга стосується того, що Генеральна прокуратура України не відреагувала на повідомлення про злочин Голови Адміністрації Президента України Ігоря Райніна за ст. 171 ч.1 Кримінального Кодексу України – неправомірну відмову в інформації на запит журналіста. Таке повідомлення до ГПУ Лариса Ступак подала 5 червня 2018 року.

Згідно з текстом повідомлення, вона надіслала чотири інформаційні запити до Адміністрації Президента щодо підстав нагородження званням «заслужений журналіст України» чотирьох осіб, проте АП відповіла, що відомості про відзначення осіб державними нагородами, присвоєння почесних звань, державних стипендій і премій віднесено до переліку службової інформації.

«У таких неправомірних діях  високопосадових  осіб  України наявний склад Кримінального злочину ч.1 ст. 171 та ч. 1 ст. 364, а саме: зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, яке заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, та незаконна відмова у доступі журналіста до інформації», ідеться в повідомленні про злочин, яке Лариса Ступак надіслала до ГПУ.
Журналістка вимагає від ГПУ внести відомості про злочин до ЄРДР та розпочати розслідування, визнати її потерпілою та допитати, а також вилучити оригінали всіх 
інформаційних запитів та відповідей до них та долучити до матеріалів провадження.

Проте, за словами пані Ступак, ГПУ не відкрила кримінальну справу, тому 22 червня вона подала скаргу в Печерський суд Києва уже на бездіяльність Генерального прокурора України. 

Як писав «Доступ», редакторка «СНК – Чоп» просила надати копії нагородних листів заслужених журналістів України з Закарпаття з метою проведення журналістського розслідування. У запиті йшлося про чотирьох осіб – Тетяну Вашаргелі, Єлизавету Кинів, Віталія Мещерякова, Ельвіру Кіларь.

«Доступ до правди»