15 листопада відбудеться конференція «Доступ до архівів як частина права на інформацію»

31 жовтня 2017 13:42

Conf

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» в Україні та Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) запрошують узяти участь у конференції, присвяченій питанням доступу до інформації, що зберігається в архівних установах. Конференція відбудеться 15 листопада 2017 року у Києві.

Метою конференції є відкриття публічної дискусії про забезпечення права на доступ до публічної інформації, зміни законодавчих підходів та шляхів проведення архівної реформи в Україні.  Під час конференції відбудеться обговорення кращих практик в Європі, сучасних способів доступу до архівної інформації (наприклад, через інтернет) та необхідних кроків у реформуванні архівної системи в Україні.

Історія питання: з ухваленням у 2011 році Закону України «Про доступ до публічної інформації» та нової редакції Закону України «Про інформацію», в Україні була створена нова система, що дозволила будь-якій особі отримувати інформацію, що знаходиться у розпорядженні органів влади. У той же час законодавство про доступ до документів, що знаходяться в архівних установах перебуває в парадигмі законодавства 90-х рр. ХХ ст. Наприклад, положення Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» все ще закріплюють тривалі процедури надання інформації та в деяких моментах суперечать законодавству у сфері доступу до інформації і захисту персональних даних. Сама структура системи архівних установ має радянську основу. Недостатня кількість робочих місць,  низька оплата праці, відсутність оцифрованих копій архівних документів, складні процедури, високі і почасти необґрунтовані ціни на копіювання — все це негативно впливає на забезпечення доступу до архівних документів та реалізацію права на інформацію загалом.

Для участі у конференції потрібно заповнити реєстраційну форму (дед-лайн 10.00 13 листопада).

Місце проведення: конференц-зала «Embassy Suite» готелю Radisson Blu. Адреса: Київ, вул. Ярославів вал, 22.

«Доступ до правди»