Як отримати доступ до інформації про кошти з COVID-Фонду: презентація StateWatch

12 Листопада 2020 12:45

Експертна організація StateWatch проведе онлайн-презентацію веб-платформи «Контроль COVID-витрат» 13 листопада о 10:30.

У квітні 2020 року в Україні створили спеціальний Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, обсягом 66 млрд грн.

Станом на 6 листопада 2020 року з Фонду виділено 65,96 млрд грн, що становить 99,9% від його загального обсягу. При цьому лише 21,7% виділених коштів спрямовано на сферу охорони здоров’я.

Експертна організація StateWatch контролювала витрати з Фонду боротьби з COVID-19 та створила веб-платформу для можливості кожного дізнатися, як використовуються COVID-кошти в Україні. А також, на які медичні потреби кошти з COVID-Фонду так і не надійшли.

Спікери:

Анастасія Химичук, аналітикиня експертної організації StateWatch

Надія Бабинська, координаторка спільноти OpenUp Ukraine

Сергій Мільман, засновник YouControl

Віктор Мазярчук, радник Голови Рахункової палати

 

Питання до обговорення

·        Як та куди розподілили та витратили кошти з COVID-Фонду.

·        Як користуватися веб-платформою StateWatch «Контроль COVID-витрат», звідки отримуються дані, яка інформацію можна знайти.

·        Як отримати доступ до публічної інформації про використання коштів з COVID-Фонду та які є технічні та організаційні характеристики її оприлюднення?

·        Як користуватися картою медичного забезпечення YouControl, на яких даних будується аналітика, які джерела використовуються.

·        Як на сайті Рахункової палати можна відслідкувати видатки на протидію COVID-19.

Захід відбудеться у форматі онлайн-трансляції на Facebook-сторінках StateWatchOpenUp UkraineYouControl.

Веб-платформа «Контроль COVID-витрат» підготовлена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Громадський контроль над бюджетними витратами державного Фонду боротьби з COVID-19 в Україні».

«Доступ до правди»